Warianty ubezpieczenia podróżnego w ERGO Hestia

Ubezpieczenie podróżne w ERGO Hestia podzielone zostało na trzy warianty. W każdym kolejnym dodawane są dodatkowe opcje ochrony, zwiększane sumy ubezpieczenia i limity. Dzięki temu każde zainteresowany klient taką polisą może wybrać wariant, który najbardziej będzie odpowiadał jego potrzebom. Jak więc się one kształtują?

Podstawowy (I wariant) ubezpieczenia turystycznego w ERGO Hestii

W I wariancie polisy turystycznej ERGO Hestia proponuje swoim klientom możliwość ochrony na terenie całego świata, ale bez USA, Kanady, Chin oraz Japonii. W zakres wchodzą:

– Koszty leczenia i pomoc medyczna: SU 200 000 zł;

– Ubezpieczenie assistance podróżne;

– Ubezpieczenie NNW, gdzie SU = 10 000 zł;

– Odpowiedzialność cywilna: SU 200 000 zł; 

– Bagaż: SU = 1 000 zł;

Oczywiście jest tutaj możliwość dokupienia jeszcze opcji dodatkowych, a wyboru można dokonać spośród: sprzętu sportowego, wypadku w podróży, karnetu i kursów. W każdym z nich są do wyboru jeszcze sumy ubezpieczenia.

Ponadto można rozszerzyć I wariant o terroryzm na terenie kraju bezpiecznego oraz niebezpiecznego, pracę fizyczną, choroby przewlekłe, dyscypliny ryzykowne i ekstremalne w sporcie.

II wariant ubezpieczenia turystycznego w ERGO Hestii

Opcja ta charakteryzuje się zakresem terytorialnym bez żadnych wyjątków, co oznacza, że zasięg tej polisy dotyczy również USA, Kanady, Chin oraz Japonii. Następuje tutaj zwiększenie sum ubezpieczenia, dlatego zakres wygląda następująco:

– Koszty leczenia i pomoc medyczna: SU 500 000 zł;

– Ubezpieczenie assistance podróżne;

– Ubezpieczenie NNW: SU 30 000 zł;

– Odpowiedzialność cywilna: SU 500 000 zł; 

– Bagaż: SU = 5 000 zł.

Opcje dodatkowe i rozszerzenie wariantowe są takie same jak w I wariancie.

Najszersza propozycja ubezpieczenia turystycznego w ERGO Hestii

III wariant polisy turystycznej proponowanej przez firmę ERGO Hestia jest najszerszy. Również obejmuje cały świat, bez żadnych wyjątków. Jego zakres dotyczy więc:

– Koszty leczenia i pomoc medyczna: SU 1 000 000 zł;

– Ubezpieczenie assistance podróżne;

– Ubezpieczenie NNW: SU 60 000 zł;

– Odpowiedzialność cywilna: 1 000 000 zł; 

– Bagaż: SU = 10 000 zł;

Aby rozszerzyć jeszcze bardziej ochronę, można dodać również wcześniej już wspomniane w wariancie I opcje dodatkowe.

Należy zauważyć, że niezależnie, który wariant weźmiemy pod uwagę, w każdym występują dodatkowe ograniczenia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, a w szczególności wyłączeniem od odpowiedzialności. Bowiem nie należy porównywać jedynie składki pomiędzy towarzystwami, ale podejść kompleksowo do tego tematu. Ponadto dzięki temu będziemy mieli świadomość, jakie zdarzenia faktycznie spowodują, że ta ochrona zadziała.